Bilim İnsanlarından Açıklama: Köpekler, Sakallı Erkeklerden Daha Temiz

Bilim İnsanlarından Açıklama: Köpekler, Sakallı Erkeklerden Daha Temiz içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Bilim İnsanlarından Açıklama: Köpekler, Sakallı Erkeklerden Daha Temiz yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Bilim İnsanlarından Açıklama: Köpekler, Sakallı Erkeklerden Daha Temiz

İsviçreli bilim insanları erkeklerin sakal yoluyla köpeklerden virüs kapıp kapmayacağını araştırırken şans eseri başka çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Araştırmada erkeklerin sakalında köpek tüylerine göre daha yüksek oranda bakteri olduğu saptandı. ERKEK SAKALINDA DAHA ÇOK BAKTERİ VAR 30 köpeğin boynundan ve 18 erkeğin sakalından alınan numuneler karşılaştırıldı. 18 ve 76 yaş arası erkeklerin tümünde yüksek oranda bakteri olduğu görüldü. Köpeklerin ise sadece 20'sinde yüksek bakteri oranı görüldü. Diğerlerinde orta ve düşük oranda bakteri tespiti gözlemlendi. KÖPEKLER DAHA TEMİZ Araştırmada, 7 erkeğin sakalında hastalığa yol açabilecek bakteri saptandı. Araştırma bulguları ile köpek tüylerinin erkek sakalından daha temiz olduğu yorumu yapılabilir.

Bilim İnsanlarından Açıklama: Köpekler, Sakallı Erkeklerden Daha Temiz içeriği, 18 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha