Bazı Yiyeceklerin Miktarını Abartırsanız Ölüme Götürüyor

Bazı Yiyeceklerin Miktarını Abartırsanız Ölüme Götürüyor içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Bazı Yiyeceklerin Miktarını Abartırsanız Ölüme Götürüyor yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Bazı Yiyeceklerin Miktarını Abartırsanız Ölüme Götürüyor

Besinleri vücudumuza belli miktarda alırsak sağlığımızı korumamızda etkili oluyor. Günlük hayatta tükettiğimiz besinlerin bir kısmı vücuda fazla miktarda alınırsa adeta bir zehire dönüşebiliyor.

SU "Günlük olarak 2 litre su tüketmelisiniz" cümlesini artık hepimiz ezbere biliyoruz. Ancak bu miktarın 3 katını bir anda içerseniz böbrekleriniz arıtamayacak, iç organ ve beyin ödemine neden olacaktır. KAHVE 113 adet 250 ml bardaklarla kahve içerseniz hayatınızı kaybedebilirsiniz. Ancak bu ölümün nedeninin kafein olmadığını söylüyorlar. ŞEKER 25 kilogram şeker tüketmek hayata gözlerinizi yummaya neden olur. ÇİKOLATA Çikolatada bulunan teobromin maddesi, merkezi sinir sistemi için güçlü bir uyarıcı kaynaktır. Eğer 10 kilogram çikolata yerseniz sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye atmış olursunuz. TUZ 48 çay kaşığı tuz tüketmek ölüme götürür ve bu ölüm gerçekten de acı verici olur. ACI BİBER 130 çay kaşığı biber yemek ölüme neden olur. MUZ Bir oturuşta 400 adet muz tüketmek ölüme sürükler.  

Bazı Yiyeceklerin Miktarını Abartırsanız Ölüme Götürüyor içeriği, 19 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha