Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları içeriğini okuyabilir, Tokat.com Sağlık kategorisinde yer alan Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağı ve tatlı badem yağı saçların uzamasını, parlamasını ve güçlenmesini sağlayan, saç bakım ürünlerinde en çok kullanılan yağ türüdür.

Badem yağı E vitamini, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum, bakır, selenyum ve çinko açısından oldukça zengindir bu vitamin ve mineral içeriği ile muhteşem saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Bu makalemizde badem yağının saça faydaları, badem yağı ile saç bakımı hakkında bilgiler verdik ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Şems Aslan Ve Pervin Dinçer tarafından tarifi verilen badem yağı ile yapabileceğiniz saç maskesi tariflerini yayımladık. Bu yazımızda ayrıca badem yağı saça nasıl uygulanır? Sorusunun cevabını da bulabilirsiniz. Badem Yağının Ve Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

 • Badem yağı, içerisindeki E vitamini sayesinde saçı içten besler, kırılmaları ve dökülmeleri önler, saçların nem ihtiyacını karşılar. Doğal saç kremi vazifesi gören badem yağı, saçların daha parlak görünmesini sağlar.
 • Badem yağı saç uzamasında önemli rol oynayan doğal yağlardandır. Saçlarının yavaş uzadığını düşünen kişiler de saçlarının daha hızlı uzaması için badem yağını kullanabilir.
 • Badem yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde yıpranmış ve cansız saçları onarıp hacim kazanmasını sağlar.
 • Badem yağı saç derisini besleyip saç diplerindeki kepeklenmeleri, saç derisi problemlerini önler.
 • Saçlarını çok sık boyayan ya da sık kullandığı saç düzleştiriciler, şekillendiriciler nedeniyle saçlarının yıprandığını düşünen kadınlar, badem yağı ile saçlarını besleyip eski sağlıklı haline getirebilirler.
 • Pek çok kişinin derdi olan saç derisinde meydana gelen kaşıntı, pul pul dökülme ve kızarıklar da badem yağının iyileştirici etkisiyle yok olur.
 • Saç tellerini tamamen nemlendiren badem yağı, saç yapısının da değişerek daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. İyileşen saç telleri, daha dayanıklı olur ve ısıya, dış etkenlere karşı daha dirençli olur. Badem yağı sürülen saçlar, daha dolgun bir yapıya bürünür.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Badem Yağı Duştan Önce Saça Nasıl Uygulanır? Banyodan önce, saçınız uzunluğuna göre 2- 3 yemek kaşığı kadar badem yağı, saç diplerine ve saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Bir bone yardımıyla saçlar kapatılır. 1 saat bu şekilde bekletilir. Sonra banyo sırasında şampuan kullanılarak saçlar yağdan arındırılır. Badem yağını saçlarınıza sürmeden cezvede ısıtıp ılık hale getirmeniz bu yağın etkinliğini artıracaktır. Badem Yağı Duştan Sonra Nasıl Uygulanır? Şampuanla yıkanmış temiz saçlar nemli iken, 3-5 damla badem yağı parmaklara damlatılır. Saçlara ve saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Durulamaya gerek yoktur. Birkaç damla şeklinde kullanıldığından saçın yağlanması gibi bir etkisi olmaz, saçı korur. Malzemeler

 • Tatlı badem yağı
 • Sinemaki
 • B vitamini kapsülü (Eczaneden alınabilir)

Nasıl Yapılır? 1 avuç yaprak sinamekiyi kaynatın. Süzüp soğumasını bekleyin. Ilınınca içine 1 adet B vitamin kapsülü ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ekleyin ve karıştırın. Bu kürü haftada 1 kez saç diplerinize friksiyon yaparak uygulayın. Sinameki kürü saçlarınızda 3-4 saat kalabilir. 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı, bir kahve fincanı kekik yağı, bir tatlı kaşığı toz bira mayası ile 4 adet ezilip toz haline gelmiş aspirini karıştırıp, saç diplerine boya sürer gibi sürün. En az iki saat bekletip yıkayın. Haftada 1 sefer buna devam edin. Soru: Saçlarım kuru ve yıpranmış görünüyor. Uçlarında da kırık ve çatallanmalar mevcut. Ne yapmalıyım? CEVAP Bir muzu çatalla ezin yahut blenderdan geçirin, içine birkaç damla badem yağıyla karıştırın. Bu karışımı masajla saçlarınıza yayın. 15 dakika saçınızda bekletip, maden suyuyla durulayın. Ardından da şampuanla yıkayın. Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Badem Yağı İle Saç Dökülmesini Durduran Maske Tarifi

 • 1 yemek kaşığı badem yağı
 • 1 yemek kaşığı hint yağı
 • 1 yemek kaşığı maya
 • 1 yemek kaşığı ılık su

Kür tarifi için 1 yemek kaşığı mayanın içerisine 1 yemek kaşığı ılık Su ilave edelim. Karışımımızın içerisine 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı hint yağı ekleyelim. Maskemizi saç köklerine masaj yardımı ile iyice yedirelim ve 15 Dakika boyunca bekleyelim.

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 fincan kaynar su
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı ceviz yağı
 • Yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı
 • Yarım limonun suyu

Bütün malzemeleri karıştırın. Karışımı saç diplerinizi sürerek iyice yedirin. Saçlarınızı streçle sarıp 1 saat bekleyin. Saçlarınızı yıkayın. Menekşe yağı, Yılan yağı, B vitamini, Badem yağı, Defne yağı, Çam terebentinHazırlanışı: Saç uzunluğuna göre malzemelerin eşit oranda katılmasıyla hazırlanan bu karışımı önce saç diplerinde 1 saat bekletilip sonra 30 dakika boyunca uçlara yedirilerek durulayın.

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları içeriği, 07 Mart 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha