Diyet Yaparken Kan Grubunuzu da Göz Önünde Bulundurun

Diyet Yaparken Kan Grubunuzu da Göz Önünde Bulundurun içeriğini okuyabilir, Tokat.com Genel kategorisinde yer alan Diyet Yaparken Kan Grubunuzu da Göz Önünde Bulundurun yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Diyet Yaparken Kan Grubunuzu da Göz Önünde Bulundurun

Kan grubuna göre beslenme şekli natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur.

A Grubu'nun yemesi gerekenler:

Soya proteinleri, tahıl ürünleri ve sebzeler, balık ya da tavuk eti, sebze (daha çok çiğ ya da buharda pişirilerek), brokoli, havuç, balkabağı, ıspanak, sarımsak, erik, vişne gibi meyveler A Grubu'nun yememesi gerekenler: Kırmızı et (bu gruptakiler et yedikleri zaman ağırlık hisseder, enerji kaybına uğrarlar. Ayrıca et yağ olarak vücutta depolanır), sütlü besinler (metabolizmayı yavaşlatır), salam, sosis, kavurma, biber, domates, patates ve lahana ,tropikal meyveler, mandalina, portakal gibi turunçgiller.

A Grubu için diyet örneği:

Sabah: 1 bardak limonlu su (kalkar kalkmaz), 1 küçük kase sütle karıştırılmış yulaf, 1 bardak greyfurt suyu, kahve veya ot çayı Öğle: Beyaz peynirli marul salatası (taze soğan, salatalık, beyaz peynir, limon ve taze nane, marul), 1 dilim ekmek, elma, ot çayı İkindi: 2 dilim limonlu kek, 2 erik, yeşil çay ya da su Akşam: Lazanya, brokoli, yoğurt 1 kadeh kırmızı şarap

B Grubu'nun yemesi gerekenler

Sütlü besinler, dana ve hindi eti, balık (ıstakoz, karides, kalamar, midye gibi kabuklu deniz ürünleri hariç), zeytinyağı , yeşil yapraklı sebzeler (4-5 öğün) patates, lahana ve mantar. B Grubu'nun yememesi gerekenler:  Mısır, buğday, mercimek, fındık ve susam, kuzu ya da tavşan eti, piliç ve tavuk eti, susam yağı, ayçiçek yağı, mısırözü yağı, zeytin.

B Grubu için diyet örneği:

Kahvaltı: Meyve kokteyli, 2 dilim mısır ekmeği, 2 dilim beyaz peynir, 1 haşlanmış yumurta, yeşil çay. Öğle: Marul, salatalık, peynir, zeytinyağı ve limonlu salata, 1 muz, ot çayı İkindi: 1 dilim elmalı kek, ot çayı Akşam: Kuzu pirzolası, esmer pirinç pilavı, haşlanmış sebze, yoğurt

AB Grubu'nun yemesi gerekenler:

Domates, deniz ürünleri, süt ürünleri, sebze, koyun, tavşan ve hindi eti, yoğurt, yumurta AB Grubu'nun yememesi gerekenler: Dana ve sığır eti (et vücutta yağ olarak depolanır), tavuk ve piliç eti, sarımsak, biber, sirke, hayvansal yağlar.

Diyet Yaparken Kan Grubunuzu da Göz Önünde Bulundurun içeriği, 21 Nisan 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha