TÜRKİYE’DE DUYULMAMIŞ MUHTEŞEM ADALAR

TÜRKİYE’DE DUYULMAMIŞ MUHTEŞEM ADALAR içeriğini okuyabilir, Tokat.com Gez & Gör kategorisinde yer alan TÜRKİYE’DE DUYULMAMIŞ MUHTEŞEM ADALAR yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Türkiye’nin Büyüleyici Güzellikteki Adaları Sizler için yazımızda derledik incelemeye ne dersiniz?

1. ORAK ADASI, BODRUM, MUĞLA

Turkuaz mavisi sularıyla tropik adaları andıran Orak Adası, yüzme bilmeyenleri suya atlatacak kadar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Berrak sularında caretta carettalar ile yüzme keyfi sürebileceğiniz adaya yalnızca tekneyle ulaşım sağlanabiliyor.

2. ŞÖVALYE ADASI, FETHİYE, MUĞLA

Fethiye merkezinden ve Çalış Plajından hareket eden motorlarla ya da otellerin müşterileri için tahsis ettiği özel teknelerle Şövalye Adası‘na ulaşılabiliyor. Yerli turistten çok Avrupalıların ilgi gösterdiği bir yer olan bu eşsiz ada, özellikle İngilizler tarafından oldukça ilgi görüyor. Tarih boyunca Meğri ve Fethiye Adası olarak da isimlendirilen Şövalye Adası, yakın çevrede üzerinde yerleşim bulunan tek ada olmasıyla da biliniyor.

3. AYVALIK ADALARI, AYVALIK, BALIKESİR

Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgi gösterdiği Ayvalık Adaları, masmavi suları ve muhteşem görünümleri ile dikkat çekiyor. En büyüğü Cunda (Alibey) Adası olmak üzere irili ufaklı bir çok adadan oluşan Ayvalık Adaları, yaz aylarında Ayvalık merkezinden hareket eden tekne turları ile gezilebiliyor. Cunda Adası dışında hiçbir adada yerleşim olmadığı için yalnızca günübirlik ziyaret imkanı bulunuyor.

4. BOĞSAK ADASI, SİLİFKE, MERSİN

oma döneminden kalma ev, kilise, mezar gibi tarihi yapı ve kalıntılara da ev sahipliği yapan Boğsak Adası, Silifke ilçesinin Yeşilovacık mahallesinde yer alan Boğsak Koyu karşısında bulunuyor. Mavi Bayraklı plajının sakin suları ve bozulmamış doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan adaya ulaşım için günübirlik hareket eden tekneler kullanılıyor.

5. CAN ADASI, EĞİRDİR, ISPARTA

1933 yılında Eğirdir’i ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilen ancak kendisinin ölümünden sonra mirasçıları tarafından yeniden Eğirdir Belediyesi’ne bağışlanan Can Adası, bugün hem piknik hem de çadır ve karavan kampı sevenler için oldukça gözde bir adres. Isparta‘da Eğirdir ve Yeşil Ada arasında kalan bu küçük ama sevimli ada üzerinde yapılaşma bulunmuyor.  

TÜRKİYE’DE DUYULMAMIŞ MUHTEŞEM ADALAR içeriği, 13 Şubat 2019 tarihinde Tokat.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha