Topçam Yaylası - Tokat

Topçam Yaylası - Tokat içeriğini okuyabilir, Tokat.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Topçam Yaylası - Tokat yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Topçam Yaylası - Tokat

Topçam Yaylası Tokat şehrinin en çok bilinen ve gezilen yerlerinde bir tanesidir. Karadeniz bölgesinde bulunan ilin yeşilliklerle dolu birçok yaylası vardır.

Ancak bunlar arasında en çok bilinen, bir çok turistin akımına uğrayan Topçam Yaylasıdır. Yaz aylarında muhteşem görüntüsü ve temiz havası ile festivallere ev sahipliği yapan yaylanın ulaşım ve gezinti rahatlığı tercihlerinde öncelik oluşturmaya sebep vermektedir. Tokat ilinde bilinen ve en çok bilinen çam ağaçları yine bu yaylanın içindedir. Ziyaretiniz esnasında çam ağaçlarının yaydığı o muhteşem kokuyla unutulmaz anlar yaşayacaksınızdır. Yeşilliğin ve buz gibi akan suların doğa görüntüsü hafızalarınızdan çıkmayacaktır.

Topçam Yaylası Nerede?

Tokat il merkezine yakın olan yaylanın ulaşımı ortalama 30 dakika sürmektedir. Araçlarınız ile yapacağınız ziyaretlerde yaklaşık 15 kilometre sonra muhteşem doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Gezintileriniz esnasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız karşılayacak birçok tesise rastlayabilirsiniz.

Topçam Yaylası Nasıl Gidilir?

İl merkezi üzerinden yapacağınız seyahatlerde veya gezintilerde ulaşım için Sivas Caddesini kullanabilirsiniz. Tabelaları takip ederek yaylanın iç kısımlarına kadar rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. İl dışından gelişler için aynı zamanda Ordu ilinin Mesudiye ilçesini de kullanabilirsiniz. Ancak burada yollar biraz engebeli ve bozuk olduğundan sizlere pek tavsiye etmiyoruz. Fakat doğayla baş başa bir gezinti düşünürseniz, Çambaşı yaylası üzerinden direk birbirine bağlanan birçok yaylayı takip ederek Topçam Yaylasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Topçam Yaylası - Tokat içeriği, 07 Şubat 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha