Tokat: Reşadiye Kaplıcaları

Tokat: Reşadiye Kaplıcaları içeriğini okuyabilir, Tokat.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Tokat: Reşadiye Kaplıcaları yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Tokat: Reşadiye Kaplıcaları

Reşadiye kaplıcaları Tokat ili Reşadiye ilçesinde bulunur. Kaplıcada tatilinizi uygun fiyatta dinlenerek yapacağınız pansiyon, oteller, motel, apart, resort tesisleride bulunmaktadır.

Reşadiye kaplıcaları Konumu

Kaplıca alanı, Tokat İli’nin güneydoğusunda bulunan Reşadiye İlçe merkezinde yer almaktadır. Kelkit Çayı kıyısında bulunan Reşadiye, Orta Karadeniz Bölgesinin geçiş noktası olarak kabul edilmektedir.

Reşadiye kaplıcaları Ulaşım Olanakları

E80 karayolu üzerinde bulunan Reşadiye, Tokat İl merkezine 90 km. uzaklıktadır. Havayolu ulaşımı ise 198 km mesafedeki Sivas ve 220 km. mesafedeki Samsun havaalanları ile sağlanmaktadır. Reşadiye kaplıcaları Yükseklik: Denizden yüksekliği 450 m. dir.

Reşadiye kaplıcaları Tedavi (Endikasyon) Özellikleri ve tedavi ettiği hastalıklar

Kaplıca suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir: Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod, artrit, ankilozan, spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun içerdiği arsenik miktarı izin verilen değerlerin oldukça üzerindedir. Bu nedenle bu kaynaktan içme uygulamaları şeklinde yararlanılması sakıncalıdır. Suyun içme ve inhalasyon maksadı ile kullanımı kesinlikle engellenmelidir.

Tokat: Reşadiye Kaplıcaları içeriği, 22 Ocak 2019 tarihinde Tokat.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha