En Güzel 3 Tokat Yaylası

En Güzel 3 Tokat Yaylası içeriğini okuyabilir, Tokat.com Gez & Gör kategorisinde yer alan En Güzel 3 Tokat Yaylası yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Tokat en güzel yayları olan şehirlerimizden bir tanesidir. Biz de bu içerikte sizler için Tokat'ın en güze üç tane yaylasını tanıtacağız...

TOPÇAM YAYLASI

Topçam Yaylası Tokat'ta bilinen ve en çok ziyaretçi alan gezinti alanlarından bir tanesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan ilin yeşilliklerle dolu birçok yaylası bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında en çok bilinen, yerli yabancı turistlerin akınına uğrayan Topçam Yaylasıdır. Yaz aylarında muhteşem görüntüsü ve temiz havası ile festivallere ev sahipliği yapan yaylanın ulaşım ve gezinti rahatlığı tercihlerinde öncelik oluşturmaya sebep vermektedir. Tokat ilinde bilinen en büyük çam ağaçları yine bu yayla üzerinde bulunmaktadır. Ziyaretleriniz esnasında çam kokuları arasında yapacağınız doğa yürüyüşleri size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Yeşilliğin ve buz gibi akan suların doğa görüntüsü hafızalarınızdan çıkmayacaktır. Tokat il merkezine yakın olan yaylanın ulaşımı ortalama 30 dakika sürmektedir. Araçlarınız ile yapacağınız ziyaretlerde yaklaşık 15 kilometre sonra muhteşem doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Gezileriniz esnasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız karşılayacak birçok tesise rastlayabilirsiniz.

Batmantaş Yaylası

İl merkezine 28 km uzaklıkta ve 1850 metre yükseklikteki Batmantaş yaylası sık ve gür çam ormanları tertemiz yayla havası ve buz gibi suları ile yayla turizminde hizmet etmeyi beklemektedir.

Akbelen Yaylası

Tokat'ın doğal güzellikleri arasında bulunan ve yakın bir zamanda turizm bölgesi olarak ilan edilen Akbelen Yaylası, Niksar karayolunun 18. kilometresinde bulunmaktadır. Anayola 3 kilometre uzaklıkta olan yayla, aynı zamanda köklü bir tarihe sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, doğal güzelliklerini de günümüze kadar korumayı başarmıştır. Yayla, yeşillikleri arasında gelen misafirlerine muhteşem mesire yerlerini sunar. Bölgede alabalık tesisleri de bulunmaktadır.  

En Güzel 3 Tokat Yaylası içeriği, 27 Nisan 2019 tarihinde Tokat.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha