TOKAT’TA OFF-ROAD RÜZGARI

TOKAT’TA OFF-ROAD RÜZGARI
  • Etkinlik Tarihi 26 Ağustos 2022
  • Etkinlik Yeri Tokat

Etkinlik Detayı

Off-Road Şenliklerinde zorlu parkurda mücadele veren arazi araçları nefesleri kesti. 

Tokat’ta bu yıl 2.si düzenlenen Off-Road şenliklerinde arazi araçlarının zorlu parkurlardaki mücadelesi nefesleri kesti.

Tokat Belediyesi sponsorluğunda Tokat Extreme Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen şenlikler Topçam Dağı eteklerinde yapıldı. Tokat, Sivas, Ordu, Erzincan ve Erzurum başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen 45 Off-Road aracının katıldığı turnuvada, sürücüler yaklaşık 2 kilometrelik parkuru en kısa sürede tamamlamak için birbirleri ile yarıştı. Parkurdaki yarışlarda renkli görüntüler yaşandı. Yarışçıların çamur, rampa ve cehennem çukurlarıyla zorlaştırılan parkurda ortaya koyduğu mücadele ilgiyle izlendi. Bir araç yan yatarken, parkurlarda kalan araçlar halat yardımıyla çıkartıldı.
Off-Road Şenliğinin açılışında konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “ Geçtiğimiz yıl yine bu alanda ilkini düzenlemiştik ve aldığımız heyecanla bu yıl da ikincisini düzenliyoruz. Yarış için Türkiye'nin dört bir yanından ve Tokat'tan katılım sağlayan tüm sporcuları tebrik eder, yarışları izlemek için yoğun ilgi gösteren hemşerilerimize ve ayrıca Korgan Belediye Başkanı sayın Tuncay Kiraz'a teşekkür ederim” dedi.

Tokat'ta bu yıl ikincisini düzenlediklerini ifade eden Tokat Extreme Off-Road Kulübü Başkanı Serkan Özcan, "Bu yıl da geçen yılki gibi adranalin dolu bir yarış oluyor. Tokat Belediyesi'ne ve özellikle Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bugünkü yarışımızı da Erzincan, Sivas, Ordu ve Niksar Off-Road Kulübü var" dedi.
Tükiye’nin birçok noktasından şehre gelen pilotlarla düzenlenen şenliğin kentin tanıtımı açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken ve Tokat Belediyesi'nin bu anlamda kendilerine çok büyük destek verdiklerini söyleyen Tokat Extreme Off-Road Kulübü Başkan Yardımcısı Semih İlhan, "Bu şenliğe halk aşırı ilgi duyuyor. 7’den 70’e herkes burada. Herkes alkışlıyor. Tokat’a yeni bir etkinlik getirdik ve Tokat’ın adı duyulsun istedik. Ben de piste çıkıp bütün hünerlerimi sergilemeye çalışacağım. Etkinliğimize katkı veren Tokat Belediyemize, sponsorlarımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 
Ordu’dan şenliğe gelen ve parkuru başarıyla tamamlayan pilotlar arasında olan 63 yaşındaki Osman Tice ise bu sporun yaşla alakası olmayan her yaştan sürücünün yapabileceği güvenli bir spor olduğunu söyledi. Yarışlara vatandaşların ilgi gösterdiği görüldü. 


  • Etkinlik Tarihi 26 Ağustos 2022
  • Etkinlik Yeri Tokat
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha